Aktualności

Master Mazovia Cup 2022

W dniach 21-23 października 2022r w Ciechanowie odbył się XVI Międzynarodowy Turniej Taekwon-do Mazovia Master Cup. 528 zawodników z 5 krajów rywalizowało w kategoriach wiekowych senior starszy (jednocześnie były to IX Mistrzostwa Polski Seniorów Starszych) , senior, junior, junior młodszy oraz młodzik i skrzat. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Konkurencje były rozgrywane na 6 planszach jednocześnie. Jak co roku do Ciechanowa zjechała cała czołówka zawodników z Polski a także bardzo mocna reprezentacja Ukrainy (wygrali klasyfikacje medalową w jednej z kategorii wiekowych), Słowacji, Łotwy, Korei.  Trzeba było stoczyć kilka ciężkich pojedynków aby wejść w strefę medalową.
Nasz występ określam jako bardzo dobry. Nasza 15 osobowa reprezentacja wywalczyła w sumie 19 medali w różnych kategoriach wiekowych. Ciężka praca na treningach a także wiele wyrzeczeń przełożyło się na nasz występ.
Każdy zawodnik dał z siebie maksa. Widać było mobilizację u każdego i dużą chęć wygrania. 12 zawodników wywalczyło medale, 3 zajęło miejsca tuż za podium przegrywając swoje pojedynki o wejście w strefę medalową.

Medale zdobywali:

Seniorzy Starsi:

Dorota Bartusiak - złoty medal w walkach w kat +75kg i tytuł Mistrza Polski, brązowy medal w układy stopni uczniowskich.
Stanisław Potoniec - srebrny medal w walkach w kat. +85kg i tytuł v-ce Mistrza polski; srebrny medal w układach stopni mistrzowskich II-VI dan i tytuł v-ce Mistrza Polski (walka finałowa przegrana z Mistrzem Europy).
Marcin Cebula - brązowy medal w walkach w kat. 78kg.

Juniorzy:

Dominika Potoniec - złoty medal w technikach specjalnych, srebrny w walkach w kat 60kg.
Paulina Psonak - brązowy medal w walkach w kat. +70kg, brązowy medal w technikach specjalnych.

Juniorzy Młodsi:

Wiktoria Słowik - srebrny medal w walkach w kat 42kg.
Magdalena Bartusiak - brązowy medal w walkach w kat 46kg.
Alicja Kosakowska - brązowy medal w walkach w kat 46kg.

Młodzicy:

Maksymilian Orzeł - złoty medal w technikach specjalnych nomo yop chagi, brązowy medal w technikach specjalnych nopi ap chagi, brązowy medal w układach.
Wiktoria Gądek - brązowy medal w technikach specjalnych.

Skrzaty:

Bartosz Gadek - brązowy medal w technikach specjalnych nomo yop chagi, brązowy medal w technikach specjalnych nopi ap chagi.

Krystian Bartusiak - brązowy medal w układach stopni uczniowskich.